Pilot projekt javnog poziva jedinicama lokalne samouprave za sufinanciranje provedbe edukativnih, kulturnih i sportskih aktivnosti djece predškolske dobi i djece od I. do IV. razreda osnovne školeNaziv projekta: Pilot projekt javnog poziva jedinicama lokalne samouprave za sufinanciranje provedbe edukativnih, kulturnih i sportskih aktivnosti djece predškolske dobi i djece od I. do IV. razreda osnovne škole

Korisnik projekta: Općina Antunovac

Ukupan iznos projekta:  20.860,00 eura

Iznos bespovratnih sredstava: 20.860,00 eura

Razdoblje provedbe projekta: 14. rujna 2024. – 30. travnja 2025. godine

Razdoblje prihvatljivosti: 4. rujna 2024. – 31.8.2025. godine

1. Kratak opis projekta: Provedba projekta podrazumijeva organizaciju i provedbu poduke tenisa za djecu predškolske dobi te djecu od I. do IV. razreda osnovne škole, na području Općine Antunovac. Projekt doprinosi psiho-motoričkom i emocionalnom razvoju djece te unaprjeđenju kvalitete života i financijskom rasterećenju roditelja, kroz poticanje sudjelovanja djece u izvanškolskim aktivnostima. Na taj se način doprinosi osiguranju boljih socio-ekonomskih uvjeta i socijalne kohezije u lokalnoj zajednici, kroz organizaciju poduke tenisa koja je u okviru projekta besplatna za sve sudionike, a također će za sve sudionike biti osigurana sportska oprema koju će moći koristiti za vrijeme trajanja poduke. Uz poduku tenisa, organizirat će se i događaj „Sportski bonton“, kao završni sportsko-edukativni događaj u trajanju od 1 dana (cjelodnevna aktivnost), koji uključuje interaktivnu radionicu, turnir u tenisu te završno druženje.

Rezultati projekta:

• Održana poduka tenisa za 40 djece predškolske dobi i djece od I. do IV. razreda osnovne škole,
  • Održan završni sportsko-edukativni događaj „Sportski bonton“,
  • Ostvaren pozitivan utjecaj na psiho-motorički i emocionalni razvoj djece te unaprjeđenje kvalitete života i financijskog rasterećenja roditelja, kroz poticanje sudjelovanja djece u izvanškolskim aktivnostima.Ministarstva demografije i useljeništva

Ovaj Projekt provodi se uz financiranje Ministarstva demografije i useljeništva.